Agata Kornhauser-Duda spotkała się we środę z dyrektor oraz pracownikami Publicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Sobolewie. Rozmawiano o pracy z najmłodszymi w czasie pandemii, wpływie kontaktu z innymi dziećmi na rozwój przedszkolaków i o współpracy placówki z rodzicami.

Przedszkole, w którym Pierwsza Dama gościła w marcu 2019 roku realizuje różnorodne projekty rozwijające w podopiecznych talenty artystyczne, uczące zasad bezpieczeństwa, zachęcające do czytania książek oraz promujących zdrowe odżywianie. Wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu placówek edukacyjnych oraz procedury zmierzające do zachowania maksymalnego bezpieczeństwa sanitarnego w przedszkolach i żłobkach wpłynęły na metodykę i możliwości pracy z maluchami.

Dzieci bardzo szybko przyswoiły zasady zapobiegania zarażeniom i skrupulatnie przypominają o nich swoim rodzicom i dziadkom. Bez trudu zaakceptowały również zmiany na regałach z   zabawkami, rozumiejąc, że bezpieczne są tylko te zabawki, które można skutecznie dezynfekować. Nadal bardzo chętnie uczestniczą w grach, konkursach i warsztatach, mimo, że możliwości ich realizacji uległy ograniczeniu.

Pedagodzy opowiedzieli Pierwszej Damie o zrealizowanych w ostatnim roku projektach edukacyjnych, jak 10 już edycja programu nt. zdrowego odżywiania, kąciki zainteresowań, Program Doradztwa Zawodowego czy Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Maluchy uczestniczyły też w eksperymentach naukowych, a z okazji Świąt Bożego Narodzenia każda grupa przygotowała nagrany i opublikowany na profilu placówki w mediach społecznościowych wierszyk.

Zdalne spotkanie Małżonki Prezydenta z pracownikami przedszkola i żłobka w Sobolewie toczyło się m.in. wokół zmiany metodyki pracy z najmłodszymi, specyfiki prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w trakcie pandemii oraz ograniczeń kadrowych w czasie największych wzrostów zachorowań.