Aktualności

Uchwała w sprawie kontynuowania akcji protestacyjnej

Uchwała Nr 16/2013 ZG ZNP z dnia 26 listopada 2013 r.
w sprawie kontynuowania Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej "Dość tego!" oraz upoważnienia Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego do podjęcia uchwały o wejściu w spór zbiorowy z rządem


Działając na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 1 i 7 Statutu ZNP, Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego, postanawia:

 

Więcej…

 

Komunikat specjalny z posiedzenia Podkomisji nadzwyczajnej ws. nowelizacji ustawy o systemie oświaty

Po manifestacji ZNP!

27 listopada br. Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia pilnego rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw:
- przyjęła postulaty Związku Nauczycielstwa Polskiego w sprawie wycofania z projektu ustawy zapisów dotyczących przekazywania szkół i placówek do prowadzenia związkom międzygminnym lub związkom powiatów, zatrudniania w szkołach podstawowych nauczycieli na zasadach określonych w Kodeksie pracy (osoby wspierające nauczycieli),
- a także przyjęła wniosek ZNP o doprecyzowanie zapisu dotyczącego zatrudniania w przedszkolach nauczycieli bez kwalifikacji (zgodnie z decyzją Podkomisji Minister Edukacji Narodowej do 2 grudnia br. ma przedstawić nowe brzmienie artykułu).

 

 

Podziękowanie

pr1.jpg

Dyrektorzy
Koleżanki i Koledzy


W imieniu Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego dziękuję za udział w Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej, oraz za udział w sobotniej Manifestacji. Oddział ZNP Garwolin reprezentowało 51 osób.

Więcej…

 

Ogólnopolska Akcja Protestacyjna

pr1.jpg

 Koleżanki i Koledzy !

Związek Nauczycielstwa Polskiego w dniach 18 listopada do 23 listopada rozpoczyna Ogólnopolską Akcję Protestacyjną. Będzie ona polegała na oflagowaniu budynków placówek oświatowych oraz akcji informacyjnej. Akcja ta jest konsekwencją braku konstruktywnego dialogu z Rządem oraz wynikiem sondażu opinii środowiska nauczycielskiego.

Więcej…

 

Apel w sprawie KN

Koleżanki i Koledzy


W związku z tym, iż Rząd nie podejmuje merytorycznych rozmów ze Związkami na temat proponowanych zmian w ustawie Karta Nauczyciela i negatywnej opinii środowiska nauczycielskiego, proszę o wypełnienie ankiety na temat proponowanej formy protestu i przesłanie e-mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bądź faxem 25 682 29 43 do Oddziału ZNP w Garwolinie.
Ankieta w plikach do pobrania.


Z koleżeńskim pozdrowieniem
Halina Poszytek
Prezes Oddziału ZNP w Garwolinie

 

 
Więcej artykułów…
Polecamy